Innenhof

Platforma innenhof je zoskupenie, ktoré sa vo svojej umeleckej tvorbe aj spoločenských aktivitách zameriava na témy ľudských práv, slobody slova, feminizmu, stereotypizácie/stigmatizácie ženskosti či ľudskej krehkosti. Jeho členkou je aj talentovaná slam poetka Mária Ševčíková, ktorá nám v monodráme s názvom Dedina ukáže, ako to so slovami dobre vie. Výstižne, vtipne a občas aj drzo pichne svojím ostrým jazykom do (ne)lásky, (ne)politiky, (ne)rovnosti, ale aj do (ne)istôt nielen divadelného sveta. Z minuloročnej Pohody sa pomaly, ale isto rútia priamo na FRAJerské divadelné dosky a veruže sa ich už nevieme dočkať. Párky a pivo donesú oni, ty dones seba.

Náhodilá monodráma o dedine. O dedine vnútornej. O dedine vonkajšej.

Prácu si zaslúžiš. Prácu budeš mať. Hlad eliminuj. Libido zaktivizuj. Morenu upáľ od jari do jari. Máj maj koľko sa ti zadarí. Zakop ploty susedov aj svoje. Oboje. Med kúp. Soľ predaj. Zamávaj zosnulým. Aby to počuli. Zapľuj im sviečku, bohu na viečku. Aj majster Katka B. sa niekedy utne. Aká matka, taká kobyla. Chodí bosá. Čo na srdci, oči nevidia. Srdce na jazyku nebolí. Darovanému koňovi jablko nepadá ďaleko. Keď sa mu chce, tak sa dá. Kobyla chodí bosá. Do hory volá. Zakry si nohy. Ako hrach. Na stenu had.

/REF/

Bez práce nie sú. Bez práce nie sú. Bez práce nie sú. Sú bez práce. Nie sú. Sú bez práce. Nie sú.

Text a performance: Mária Ševčíková / Réžia: Martin Hodoň / Hudba a zvukový dizajn: Dominik Suchý / Dizajn keramiky a porcelánu: Štefan Sekáč / Svetelný dizajn a scéna: Matoha / Produkcia: innenhof


Kontakt

Fakturačné údaje organizácie
Občianske združenie FRAJ
L. Novomeského 247/15
979 01 Rimavská Sobota
IČO: 54138345
DIČ: 2122190554

Odoberaj náš newsletter: